Aktuality a know-how z prostředí průmyslového odsávání a filtrace

Odsávací systém svářecí školy MB Komplex, s.r.o.

Kvalitní ochrana zdraví zaměstnanců by měl být prioritním úkolem všech potenciálních zaměstnavatelů.  Kvalita ovzduší na pracovišti je mnohdy z hlediska délky expozice škodlivými látkami zásadní pro vznik dýchacích potíží zaměstnanců.

Pokračovat ve čtení

ODSÁVÁNÍ SVAŘOVACÍHO DÝMU POMOCÍ PŘESUVNÉ DIGESTOŘE

Jako jeden z nejúčinnějších způsobů odsávání emise od zdroje znečištění je využití zákrytů (digestoří), které se umisťují nad pracoviště. Často stává, že technologie pracoviště neumožňuje tento systém efektivně a jednoduše využít.

Pokračovat ve čtení

Lokální odsávání digestoří od zdroje emise znečištění

Bezpochyby nejúčinnější způsob odsávání emise nad zdrojem znečištění je odsávání prostřednictvím průmyslových digestoří (zákrytů). Toto řešení navrhujeme a dodáváme jako zákaznické řešení na míru. Rozměry digestoří a jejich provedení je odvozeno od typu odsávané emise a prostoru pro jejich umístění.

Pokračovat ve čtení

Lokální odsávání svařovacích dýmů

Lokální odsávaní svařovacích dýmů prostřednictvím odsávaných ramen je z hlediska ochrany pracovníků před negativními účinky svařované emise jeden z nejúčinnější způsobů odsávaní. Toto tvrzení bezesporu platí v případech, kdy svařovací personál dodržuje zásady správného používaní a je motivován vedoucími pracovníky tyto prostředky efektivně využívat.

Pokračovat ve čtení

Prostorové odsávací systémy svařoven typu TCL

Jeden z nejúčinnějších a technicky dostupných odsávacích systémů ve svařovnách je bezesporu prostorový systém TCL, který funguje na mírně odlišných principech, než v předchozím článku popsaném systémem Push-pull.

Jeho hlavní předností je jeho nesrovnatelná vysoká účinnost v kontextu s odsáváním prostorných hal, u niž nejde technicky a technologicky využít principů lokálního odsávaní.

Pokračovat ve čtení

Z jiného pohledu na filtrační věž

Filtrační věž Tigemma

Pojem produktivita v dnešní době souvisí s výrobním procesem a je nejčastěji skloňovaným termínem. Vyplývá to z mnoha faktorů, počínaje vhodným výběrem zaměstnanců
a přizpůsobením výrobních prostor konče, s ohledem na maximální efektivitu při dosažení minimálních vstupních nákladů.

Pokračovat ve čtení

Tigemma Engineering s.r.o.

Radek Těšický
jednatel společnosti
 • Kancelář:
  Nám. 8. května 2027
  753 01 Hranice
 • +420 724 335 592
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo společnosti

 • Nám. 8. května 2027
  Hranice 753 01
 • IČ: 05294185
 • DIČ: CZ05294185
Copyright © 2018 | created in zlin by Weboo | All rights reserved.