Aktuality

Realizace prostorového odsávání svařování

Zlepšení pracovního prostředí a zvýšení produktivity pracovníků v zámečnické dílně se rozhodla řešit společnost Hawo, s.r.o. pořízením nové technologie průmyslového prostorového odsávání.

Pokračovat ve čtení

Instalace průmyslového odsávání sklářského prachu

Při zpracování skla velice často dochází k produkci nežádoucích emisí nejčastěji ve formě hrubých nečistot, výparů a prachů, které mají značný nepříznivý vliv nejen výslednou kvalitu produktu ale i na zdraví obsluhy technologií. 

Pokračovat ve čtení

Odsávací systém svářecí školy MB Komplex, s.r.o.

Kvalitní ochrana zdraví zaměstnanců by měl být prioritním úkolem všech potenciálních zaměstnavatelů.  Kvalita ovzduší na pracovišti je mnohdy z hlediska délky expozice škodlivými látkami zásadní pro vznik dýchacích potíží zaměstnanců.

Pokračovat ve čtení

ODSÁVÁNÍ SVAŘOVACÍHO DÝMU POMOCÍ PŘESUVNÉ DIGESTOŘE

Jako jeden z nejúčinnějších způsobů odsávání emise od zdroje znečištění je využití zákrytů (digestoří), které se umisťují nad pracoviště. Často stává, že technologie pracoviště neumožňuje tento systém efektivně a jednoduše využít.

Pokračovat ve čtení

Odsávání svařování výrobní haly

V listopadu 2018 naše společnost uspěšně uvedla do zkušebního provozu odsávací technologii prostorového odsávaní svařování výrobní haly společnosti SPaZ s.r.o.  Míčov. Produkčním zaměřením společnosti SPaZ s.r.o.  je výroba svařovaných konstrukcí do průmyslu zpracování stavebních hmot.

Pokračovat ve čtení

Lokální odsávání digestoří od zdroje emise znečištění

Bezpochyby nejúčinnější způsob odsávání emise nad zdrojem znečištění je odsávání prostřednictvím průmyslových digestoří (zákrytů). Toto řešení navrhujeme a dodáváme jako zákaznické řešení na míru. Rozměry digestoří a jejich provedení je odvozeno od typu odsávané emise a prostoru pro jejich umístění.

Pokračovat ve čtení

Lokální odsávání svařovacích dýmů

Lokální odsávaní svařovacích dýmů prostřednictvím odsávaných ramen je z hlediska ochrany pracovníků před negativními účinky svařované emise jeden z nejúčinnější způsobů odsávaní. Toto tvrzení bezesporu platí v případech, kdy svařovací personál dodržuje zásady správného používaní a je motivován vedoucími pracovníky tyto prostředky efektivně využívat.

Pokračovat ve čtení

Prostorové zaplavovací systémy odsávání svařoven

Jeden z nejúčinnějších a technicky dostupných odsávacích systémů ve svařovnách je bezesporu prostorový zaplavovací systém odsávání, který funguje na mírně odlišných principech, než v předchozím článku popsaném systémem Push-pull.

Jeho hlavní předností je jeho nesrovnatelná vysoká účinnost v kontextu s odsáváním prostorných hal, u niž nejde technicky a technologicky využít principů lokálního odsávaní.

Pokračovat ve čtení

Z jiného pohledu na filtrační věž

Filtrační věž Tigemma

Pojem produktivita v dnešní době souvisí s výrobním procesem a je nejčastěji skloňovaným termínem. Vyplývá to z mnoha faktorů, počínaje vhodným výběrem zaměstnanců
a přizpůsobením výrobních prostor konče, s ohledem na maximální efektivitu při dosažení minimálních vstupních nákladů.

Pokračovat ve čtení

Tigemma Engineering s.r.o.

Radek Těšický
jednatel společnosti

 • Kancelář:
  Masarykovo náměstí 122
  753 01 Hranice
 • +420 724 335 592
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo společnosti

 • Masarykovo náměstí 122
 • Hranice 753 01
 • IČ: 05294185
 • DIČ: CZ05294185
Copyright © 2018 | created in Zlin by Weboo | Online marketing and technology | All rights reserved.