Řešení odsávání pilin

Máte zájem o kalkulaci projektu?

Piliny jsou vedlejším produktem třískového obrábění. Dle charakteru zpracovávaného materiálu a způsobu obrábění vzniká granulačně nesourodá emise, která obsahuje směs částic až do velikosti několika milimetrů.

Náročnost odsávaní těchto látek spočívá v jejich různé hmotnosti částic, kdy projektant musí dle velikosti a hmotnosti částic řešit optimální nastavení proudění ve vzduchotechnických zařízeních, tak aby nedocházelo k nežadoucímu zanášení dopravních cest. V mnohých případech zařízení odsávající tyto emise slouží k dopravě těchto látek od zdroje vzniku do místa dalšího zpracování nebo uskladnění. Zařízení sloužící k tomuto účelu jsou nazývány jako pneumatická doprava.

Nejčastějšími vhodnými zdroji pro odsávaní těchto emisí jsou technologie na druhotné zpracování v dřevařské, plastikářské a gumárenské výroby.

Často tyto dopravované směsi bývají zařazovány z hlediska bezpečnosti ochrany proti výbuchu a požární ochrany jako nebezpečné.

Projekce takovýchto odsávacích zařízení je z hlediska posouzení rizik náročná a klade mimořádné odborné nároky dodavatele a součinnost zadavatele.

Odsávací technologie navrhujeme s maximálním ohledem na primární výrobní technologií, s důrazem na ergonomii manipulace se zpracovávaným materiálem a bezpečnost provozu.

Naše odsávací systémy jsou vybavovány inteligentními systémy řízení s důrazem na provoz v automatickém režimu bez zásahu pracovníků obsluhy výrobní technologie.

Nejčastěji se odsávání pilin řeší v odvětvích

Naše realizace odsávání pilin

Již více než 20 let snižujeme náklady energií a zvyšujeme čistotu provozů díky:

Zkušenostem s realizacemi po celé Evropě

Ekonomickému řešení pro klienta

výrobní základně v ČR

aplikovanému výzkumu

Nezávazná poptávka

Tigemma Engineering s.r.o.

Radek Těšický
Obchodní ředitel
  • Kancelář: Nám. 8. května 2027
            753 01 Hranice
  • +420 724 335 592
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo společnosti

  • Nám. 8. května 2027
    Hranice 753 01
  • IČ: 05294185
  • DIČ: CZ05294185
Copyright © 2018 | created in zlin by Weboo | All rights reserved.