Chlazení elektrorozvodny ve Veolia, a.s.

Průmyslová vzduchotechnika Olomouc 

V říjnu 2020 jsme úspěšně namontovali klimatizační zařízení pro rozvodnu špičkové výtopny Veolia Energie ČR a.s. v Olomouci.  Při vypracování projektu byly navrženy klimatizační zařízení skládající se ze dvou venkovních jednotek FUJITSU AOYG-18LFC o celkovém chladicím výkonu 5,2 kW/kus a ze dvou vnitřních nástěnných jednotek split FUJITSU ASYG-18LFCA. Zařízení budou primárně sloužit k vychlazování prostor a snížení tepelné zátěže, která bude produkována elektro zařízeními v rozvodně.

Celý systém byl navržen jako zcela nezávislý na obsluze, regulace probíhá pomocí tzv. backup serveru, který řídí plynulý chod klimatizačních zařízení. Backup server má z výroby předdefinován provozní teplotní rozsah 24-27 °C, přičemž horní hranice je brána jako havarijní a při jejím překročení se spustí obě klimatizační zařízení. V rozsahu těchto zmíněných teplot regulátor zajišťuje střídavý chod zařízení. Pokud teplota klesne pod spodní mez, dojde k odstavení obou jednotek. Hranice pro odstavení byla nastavena na 22°C.

Mezi výhody řízení a regulace pomocí backup serveru lze zařadit nezávislý chod, rovnoměrná zátěž obou zařízení tzn. stejné opotřebení v čase, při poruše jedné z jednotek automatické spuštění záložní jednotky a zdvojení maximálního chladicího výkonu při neočekávaném navýšení provozní teploty, tj. nad 27°C uvnitř elektrorozvodny. Návrh chlazení elektrorozvodny vychází z principů chlazení prostor pro serverovny a další provozy, které jsou citlivé na stálou provozní teplotu. K vnitřním nástěnným jednotkám byly rovněž standardně dodány dálkové ovladače, potřebné k nastavení směru proudění vzduchu pomocí žaluzií nebo k dalším libovolným provozním režimům, které si může uživatel nezávisle na řízení backup serveru nadefinovat. Jak cela realizace proběhla se můžete podívat na přiložených fotografiích níže.

V případě zájmu o podobnou realizaci chlazení elektrorozvodny nebo serverovny nás neváhejte kontaktovat. 

 

Rok realizace:

2020

Odvětví realizace

Máte zájem o podobnou realizaci?
 

Fotogalerie realizace

Místo realizace

Tigemma Engineering s.r.o.

Radek Těšický
jednatel společnosti

 • Kancelář:
  Masarykovo náměstí 122
  753 01 Hranice
 • +420 724 335 592
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo společnosti

 • Masarykovo náměstí 122
 • Hranice 753 01
 • IČ: 05294185
 • DIČ: CZ05294185
Copyright © 2018 | created in Zlin by Weboo | Online marketing and technology | All rights reserved.