Chlazení průmyslových hal a veřejných budov

Máte zájem o kalkulaci projektu?

Adiabatické (odpařovací) chlazení

Adiabatická chladící jednotka ROBUR

Vlivem globálních klimatických změn se během ročního období ve středoevropském regionu prodlužuje doba, po kterou převládají teploty letních a tropických dnů. Vlivem tohoto faktoru jsou provozovatelé průmyslových objektů nuceni intenzivně řešit otázku provozní teploty budov a hygienických podmínek svých zaměstnanců.

Současné principy konvenčního větrání budov a odvodu teplého vzduchu pracují do určitých hranic. Rozhodujícím faktorem pro rozhodnutí chladit prostor průmyslového objektu je množství emitovaného ztrátového tepla provozované technologie uvnitř objektu.

Dlouhodobé působení vysoké teploty na pracovišti přináší zaměstnancům nejenom nekomfortní prostředí, ale také zvýšená zdravotní rizika, únavu a ospalost.

Faktor vysoké teploty na pracovišti zásadně negativně ovlivňuje produktivitu práce.

Projekty adiabatického chlazení průmyslových budov společnost Tigemma Engineering dodává na klíč včetně instalace adiabatické jednotky, distribučního potrubí a jejího řízení (MaR). Výkon adiabatického chlazení se odvozuje výpočtem od objemu prostoru, který má byt chlazen a počtu výměn, které jsou stanoveny od prováděné pracovní činnosti v objektu.

Adiabatické jednotky ROBUR se vyrábějí ve dvou výkonových variantách 13000 m3/h a 20000 m3/h a lze je montovat na střešní konstrukci nebo fasádu objektu.

Pro provoz zařízení je potřeba zřídit dostačený přívod (průtok 7l/min.) technické vody určené k chlazení a přívod elektrické energie 230V; 50Hz; 1,2 resp. 1,8kW.

Jednoduchým a cenově dostupným řešením pro provozovatele průmyslových objektů je uplatnit principy adiabatického jevu v praxi.

Adiabatické chlazení pracuje s myšlenkou proudění suchého venkovního vzduchu přes absorpční plochu smáčenou vodou, kterému se umožní vysoký stupeň navlhčení. Při tomto fyzikálním jevu dochází k ochlazení prouděného vzduchu o 8 – 12°C.

Účelným konstrukčním návrhem distribuce přívodního studeného vzduchu v kombinaci s vhodným návrhem odtahu teplého vzduchu, který je zpravidla koncentrován pod hřebenem střechy haly, se dosahuje příjemných pracovních podmínek v komfortní zóně zaměstnanců, pohybujících se v objektu.

Naše realizace chlazení

Reference připravujeme

Nejčastěji se adiabatické chlazení používá v odvětvích

Již více než 20 let snižujeme náklady energií a zvyšujeme čistotu provozů díky

Zkušenostem z více než 100 realizací po celé evropě

Ekonomickému řešení pro zákazníka

vlastní české výrobě v bělotíně

Výzkumu a inovacím, jakou je např. filtrační věž tig tower 1200

Nezávazná poptávka

Tigemma Engineering s.r.o.

Radek Těšický
Obchodní ředitel
  • Kancelář: Nám. 8. května 2027
            753 01 Hranice
  • +420 724 335 592
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo společnosti

  • Nám. 8. května 2027
    Hranice 753 01
  • IČ: 05294185
  • DIČ: CZ05294185
Copyright © 2018 | created in zlin by Weboo | All rights reserved.