Skip to main content

Dokončení technologického odsávání: Výrobní hala A3 Agrostroj Internacionál s.r.o.

V říjnu 2018 naše společnost završila naše 16 měsíční snažení, komplexně vyřešit emitované emise ze svařování ve výrobní hale A3 společnosti Agrostroj Internacionál s.r.o., instalací a předáním posledního odsávacího systému pracoviště svařováním linky 12 do zkušebního provozu.

 Společnost Agrostroj se s tradicí víc jak 100 let zabývá výrobou strojů pro zemědělství. V posledních letech se mimo jiné orientuje na subdodávky komponentů a podskupin:

  1. Pro společnosti zabývající se výrobou strojů pro zemědělství (John Deere, Claas, Krone, Kuhn, Kverneland, Fend…).
  2. Pro společnosti vyrábějící dopravní a užitková vozidla (DAF, Volvo, Scania, Evobus…).
  3. Pro společnosti produkující stavební stroje VÖGELE, BOMAG, Junghernrich…).

Výrobní areál v Pelhřimově se svou rozlohou cca 23 ha zařazuje na přední místa v žebříčku výrobních společností v České republice.

[widgetkit id="5" name="blog-clanek5"]

Technologické odsávání emisí na výrobní hale A3, která byla v roce 2016 uvedena do provozu (celková rozloha 2,96ha) a postupně osazena výrobní technologii, zabezpečuje efektivní snižování emisí na celkem 18 výrobních linkách produkující převážně svařovací dýmy. V rámci těchto linek je osazeno celkem 40ks svařovacích robotů a 135ks ručních pracovišť svařování. Technologické odsávaní svařovacích dýmů zabezpečuje celkem 51 aplikací, které jsou odsávaný prostřednictvím 46ks digestoří (zákrytů), a 135ks odsávaných ramen.

Odsávané aplikace jsou osazeny automatickým ovládáním provozu, včetně regulace výkonu ventilátoru dle souběhu jednotlivých pracovišť.

Námi dodané odsávaní svařovacího kouře doplňuje primární vzduchotechniku objektu výrobní haly A3 a podílí se na vysokém komfortu pracovního prostředí společnosti.   

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.