Odsávání hliníkového prachu

Hliník, zinek popřípadě hořčík se v současnosti stává stále více využívaným materiálem ve strojírenské praxi. Vlastnosti těchto materiálu jsou všeobecně strojírenskému oboru známé.

Pokračovat ve čtení

Odsávání výfukových plynů

Spalovací motory pracují na principu spalování směsi uhlovodíkové složky paliva a vzduchu. Výsledkem exotermické reakce spalování paliva je produkce teploty, tlaku (hlavní složky transformovatelné na mechanickou práci) a výfukových plynů.  

Pokračovat ve čtení

Absorpčního chlazení – 1. díl Historie, obecný popis

V dnešním příspěvku se podíváme na historii a krátký popis absorpčního chlazení. Absorpční chlazení využívá odpadního tepla, které lze efektivně transformovat na chlad. Chlad vyrobený absorpční jednotkou lze distribuovat pomocí vzduchotechniky kamkoli např. do administrativní budovy nebo výrobní haly. Tento druh chlazení je možné využít i k technologickému chlazení při výrobě. Možnosti, kde využívat absorpční chlazení je celá řada, záleží na vydatnosti odpadního tepla, dispozici objektu a celkové návratnosti investice.

Pokračovat ve čtení

Odsávání prachů v průmyslu

Prach se v technické terminologii charakterizuje jako tuhá částice s průměrem ≤ 500µm. Prach se přirozeně vyskytuje okolo nás ve vzduchu v různých formách a koncentracích a doprovází nás celým životem.

Pokračovat ve čtení

Problematika platné legislativy pro průmyslové odsávaní emisí

Každá lidská činnost včetně výsledného výrobku nebo služby produkuje vedlejší nežádoucí produkty, které jsou zpravidla svou povahou škodlivé pro nejbližší okolí. Do skupiny vedlejších produktů můžeme zařadit nečistoty ve formě prachů, aerosolů a pachů, jež jsou výrobní činností rozptylovány do okolí výrobní technologie. Tuto skupinu látek nazýváme obecně emisí.

Pokračovat ve čtení

Vytápění hal

V praxi se nabízí celá řada možností, jak vytápět haly. Druh zvoleného vytápění hal závisí především na dispozičních možnostech haly, druhu primární energie určené pro vytápění (plyn, elektřina, voda a pára apod.), cenové možnosti investora, použití haly (výrobní či skladovací prostory), stáří, respektive tepelná ztráta haly. 

Pokračovat ve čtení

Chlazení hal

K chlazení hal lze v dnešní době využít mnoho druhů chlazení. V tomto příspěvku se budeme věnovat adiabatickému chlazení hal, které funguje na principu odpařování vody.

Pokračovat ve čtení

Rozdělení filtračního materiálu

 V průmyslovém odvětví není definován žádný předpis, který by přesně selektoval průmyslové filtry. Průmyslové filtry jsou často kategorizovány výrobci podle materiálu, použité technologie nebo způsobu regenerace.

Pokračovat ve čtení

Tigemma Engineering s.r.o.

Radek Těšický
jednatel společnosti

 • Kancelář:
  Masarykovo náměstí 122
  753 01 Hranice
 • +420 724 335 592
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo společnosti

 • Masarykovo náměstí 122
 • Hranice 753 01
 • IČ: 05294185
 • DIČ: CZ05294185
Copyright © 2018 | created in Zlin by Weboo | Online marketing and technology | All rights reserved.