Skip to main content

Odsávání termického řezání od robota Valk Welding

Na konci roku 2018 jsme byli osloveni firmou Valk Welding, která získala projekt na dodávku pálícího robota od firmy KARIMPEX z Orlové.

Dostali jsme za úkol navrhnout a dodat kompletní odsávání pálícího robota s odsávaným stolem pro termické ukosování výpalků. Námi navržené a dodané zařízení: Robustní ocelový odsávaný stůl 1,2 x 2,3 m s jednoduchým způsobem výměny výpalků. Celkový odsávaný objem stolu 10 000 m3/h pomocí filtračního zařízení TIG TFS 10 000/168/ETS ( dále FZ ).

3D pohled na dodanou aplikaci

 

Odsávací stůl se sací větví VZT.

Takto navržené odsávání zajistilo dostatečný odsávaný objem s odtahem veškerého vzniklého kouře při řezání. Dodaný filtrační materiál umožnuje vracet odsávanou vzdušninu zpět do výrobní haly. Provozovatel tím v zimním období šetří energie na vytápění. V horkých dnech si obsluha přepne odsávání na letní režim a odsávaná vzdušnina je po přefiltrování vyfukován do exteriéru haly. Rozběh ventilátoru FZ je odvozen od signálu provozu robota. Díky automatickému řízení odsávání je šetřena el. energie. Celá aplikace je od 7.6.2019 v provozu a obsluha i pracovníci v hale mají příjemné pracovní prostředí, se kterým jsou spokojeni.

 

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.