Skip to main content

Realizace adiabatického chlazení výrobní haly

V posledních letech se v praxi setkáváme s narůstajícím trendem úpravy vnitřního prostředí průmyslových hal i po stránce chlazení.

V červnu 2019 naše společnost úspěšně naprojektovala a uvedla do provozu jednotku adiabatického chlazení výrobní haly společnosti Tigemma Bělotín. Důvodem instalace adiabatického chlazení výrobní haly bylo zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců zejména v letních měsících, kdy plášť a střechu výrobní haly můžeme přirovnat k absorbéru solárního kolektoru.  Naakumulované teplo poté značně ovlivňuje vnitřní prostředí haly.

Jednotka adiabatického chlazení byla naprojektována na vzduchotechnický výkon 20 000 m3/h. Nedílnou součástí celé realizace byla instalace vzduchotechnického potrubí umístěného pod světlíky střechy výrobní haly těsně nad mostovým jeřábem.  Adiabatická jednotka je osazena dvojicí ventilátorů, které zajišťují nasávání venkovního vzduchu a následnou dopravu ochlazeného vzduchu do vnitřních prostor haly.  Aby bylo dosaženo variabilního provozu má obsluha možnost jednotku provozovat ve dvou režimech regulace (automatickém a manuálním). V případě automatického režimu je chod jednotky regulován na základě požadované teploty. Manuální režim nabízí šest úrovní regulace tj.  50 %, 75 % a 100 % výkonu v případě chlazení i nuceného větrání (provozu bez vody).

Adiabatického chlazení se v mnoha případech jeví jako finančně dostupné řešení pro snížení teploty uvnitř průmyslového objektu.  V případě Vašeho zájmu Vám rádi navrhneme adiabatické chlazení jako tomu bylo v případě výrobní haly společnosti Tigemma Bělotín.  

 

[widgetkit id="13" name="blog-clanek12"]

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.