Skip to main content

ODSÁVÁNÍ SVAŘOVACÍHO DÝMU POMOCÍ PŘESUVNÉ DIGESTOŘE

Jako jeden z nejúčinnějších způsobů odsávání emise od zdroje znečištění je využití zákrytů (digestoří), které se umisťují nad pracoviště. Často stává, že technologie pracoviště neumožňuje tento systém efektivně a jednoduše využít.

S takovým případem jsme se setkali při návrhu odsávání ručního svařovacího pracoviště ve společnosti Agrostroj a.s. na hale B2 /linka 3.  Požadavek byl odsávat plochu odpovídající rozměru 6 x 4 m. Dílec, který se zakládá do svařovacího polohovadla, se převáží za pomocí portálového jeřábu. Řešení zavěšené digestoře se v okamžiku hledání návrhu shledalo jako nepoužitelné. Při manipulaci se zakládaným dílcem by docházelo ke kolizi se zákrytem. Výsledkem hledání vhodného konstrukčního řešení byl návrh přesuvné digestoře. Zařízení se skládá ze statické části, kterou tvoří ocelová konstrukce s pohonem a kolejnicí, a z dynamické části jenž je tvořena lehkou hliníkovou konstrukcí v kombinaci s plastovými prvky. Posun dynamické části je řešen pomocí elektro pohonu s integrovanými bezpečnostními prvky. Ovládání pohonu je řešeno prostřednictvím impulzního dálkového ovladače. Osvětlení tvoří kvarteto LED osvětlovacích panelů.

Odsávaní svařovacích dýmů je řešeno pomocí potrubního ventilátoru do exteriéru objektu, jehož provoz je odvozen od aktivování svařovacího procesu.

Foto aplikace:

[widgetkit id="10" name="blog-clanek9"]


Video aplikace:

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.