Skip to main content

Druhy odsávání svařování

S jakými druhy odsávání svařování se v praxi můžeme setkat? Bližší informace jak se v praxi kategorizuje odsávání svařování Vám poskytne tento článek. 

 

Při svařovacím procesu vznikají škodliviny, které je z pohledu zdraví pracovníků obsluhující technologické zařízení nutné chránit. Hlavní roli při návrhu průmyslového odsávání svařování hraje posouzení několika aspektů a nezbytné vyhodnocení současného nevyhovujícího stavu. Pokud investor zvažuje pořízení technologie průmyslového odsávání svařování, musí brát v úvahu dispozici svařovny – objektu, velikosti svařovaných dílů, výrobní logistiku, hlukové limity (jedná-li se o zástavbovou oblast) apod.

V praxi je možné rozdělit odsávání svařování na:

A) Lokální odsávání

  1. Odsávacími rameny
  2. Digestořemi
  3. Zákryty a odsávané stěny
  4. Odsávací svařovací stoly

 Odsávací stůl pro svařování

Model odsávacího stolu pro svařování

B) Prostorové odsávání

  1. Zaplavovací systém
  2. Prostorové odsávání Push-pull
  3. Prostorové odsávání pomocí filtrační věže
průmyslové odsávání svařování

Realizace zaplavovacího systému odsávání společnosti Contimade s.r.o.

 

Základem principu návrhu odsávání svařování je v podstatě větrání uzavřeného prostoru s nucenou výměnou vzduchu. Množství výměny vzduchu v případě návrhu prostorového odsávání se pohybuje v rozmezí 10-12 x/h. V případě námi dodávaného průmyslového odsávání svařování jsou naše systémy odsávání stavěny tak aby docházelo k navrácení filtrované vzdušniny zpět do pracovních prostor s možností nastavení režimu léto/zima a přisávání 25% čistého vzduchu do svařovny. Je zcela na preferencích investora, jaké možnosti budou v návrhu technologie odsávání svařování využity.

Pokud zvažujete pořízení technologie odsávání svařování, rádi Vám v této záležitosti pomůžeme najít správné řešení.  

 

 

 

 

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.