Skip to main content

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ PAPÍRENSKÉHO PROVOZU

Papír hraje v našich životech již mnoho let nesmírně důležitou roli. Výrobní proces papíru zahrnuje produkci velkého množství papírového prachu, který při špatně vyřešeném průmyslovém odsávání zvyšuje možnosti vzniku zdravotních problémů pracovníků.  .

Během výroby, zpracování papíru, třídění a skladování, různými způsoby dochází ke vzniku drobných, suchých prachových částic a zbytků, které jsou unášeny ve vzduchu. Vdechování velkého množství papírového prachu může způsobit trvalé poškození plic, přičemž vždy rozhoduje velikost vdechované částice. Čím je prachová částice menší tím je riziko spojené s možným onemocněním plic větší. Značné rozdíly jsou v kvalitě zpracovávané suroviny, kdy například při operacemi s recyklovaným papírem je produkce papírového prachu větší. 

Jakmile investor identifikuje rizika expozice prachu jako optimální se jeví návrh průmyslového odsávání papírového prachu. Prach z papírenského průmyslu je jemný a zpravidla explozivní. Pro průmyslové odsávání papírenského prachu navrhujeme hadicové filtrační zařízení vždy dle vzduchotechnických požadavků celé technologie. Filtrační zařízení s hadicovými filtračními elementy představuje nejlepší možné řešení, které zaručí splnění podmínek pro provoz vyjmenovaných zdrojů znečištění dle zákona č. 201/2012 Sb. o ochraně ovzduší. Zabudováním do vzduchotechnického odsávacího systému plní filtrační zařízení TEH všechny funkce z hlediska snižování emisí na pracovišti a splňuje požadavky kladené v NV č.361/2007 Sb., kterými se stanovují podmínky ochrany zdraví při práci.

JAK PŘISTUPOVAT K PAPÍROVÉMU PRACHU Z POHLEDU EXPLOZE?

Charakteristika papírového prachu je v průmyslu různá, vždy záleží na konkrétní aplikaci průmyslového odsávání papírového prachu.  K explozi dochází při dosažení určité koncentrace papírového prachu se vzduchem a aktivaci iniciačního zdroje. K tomu abychom zamezili výbuchu spolupracujeme při návrhu aplikací průmyslového odsávání papírového pachu  a designu filtračních zařízení se společnostmi Igniscon a VST engineering.

Filtrační zařízení pro papírenský prach je osazeno odpovídajícím počtem odlehčovacích membrán, které se v případě výbuchu díky tlaku exploze otevřou. Abychom zamezili postupu exploze šířící se dále vzduchotechnickým potrubím na straně sání do objetu či technologie, používáme jako ochranné prvky pasivní zpětnou klapku nebo ochranný systém pro potlačení výbuchu s hasivem a akčním prvkem instalovaným uvnitř filtrační skříně. V případě exploze a rozšíření požáru uvnitř filtrační skříně je možné použít suchovod filtru. 

Společnost Tigemma engineering nabízí projektové řešení průmyslového odsávání provozu výroby stavebních hmot včetně případného návrhu pneumatické dopravy separované emise, na míru, přímo dle požadavků investora včetně finální realizace a servisních služeb.

MÁTE ZÁJEM O KALKULACI PROJEKTU?

PRODUKTY VHODNÉ PRO PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ PAPÍRENSKÉHO PRACHU

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.