Skip to main content

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ VE SLÉVÁRNÁCH

Odsávaní prachu a dýmů ve slévárnách:

  • Odsávaní technologického procesu výroby pískových forem.
  • Odsávaní procesního ohřevu vsázky a procesu lití.
  • Odsávaní technologie vytloukacích zařízení a pískového hospodářství
  • Odsávaní procesů opracování a zušlechťování odlitků.

Slévárenské prostory patří k jedněm z nejprašnějším provozům. Prach se uvolňuje do pracovního prostoru primárně při manipulaci se slévárenskými písky, jejich regeneraci a uskladnění. Dalším velkým zdrojem převážně kouřových emisí je procesní ohřev vsázky v tavících indukčních nebo plynových pecích a vlastní proces odlévaní. Při procesu tavení se uvolňuje velké množství plynných spalin obsahující převážně oxidy uhlíku, oxidy dusíku, vodních par.

Proces lití doprovází vznik velkého množství strusky, která do okolí uvolňuje prach. Obě složky tvoří velmi koncentrovaný tok emise, kterou je nutno účinně odvést mimo dýchací zónu pracovníku obsluhy a zamezit šíření do okolí.      

Doprovodným zdrojem vzniku emisí jsou technologie sloužící k dalšímu zpracování odlitků tryskání, broušení a termického řezání.  

Slévárenské provozy jsou zpravidla osazovány odsávacími systémy s filtračními zařízeními, které umožňují přefiltrovaný vzduch vracet zpět do výrobních prostor. Deklarovaný zbytkový úlet přefiltrovaných částic TZL se pohybuje do 1mg/m3. Odsávací zařízení umožňují pracovat v automatickém režimu odvozené od chodu primární technologie.  

MÁTE ZÁJEM O KALKULACI PROJEKTU?

NAŠE REALIZACE VE SLÉVARENSKÉM PROVOZU

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.