Skip to main content

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ TRYSKÁNÍ

Odsávání prachů a emisí vznikající při tryskání kovových materiálů je řešeno z:

  • Odsávání tryskacích kabin
  • Odsávání technologie strojního tryskání.

Při procesu tryskání vzniká nesourodá prachová emise, která svými fibrogenními vlastnostmi negativně působí na lidský organismus. Prachová směs obsahuje velký podíl částic z povrchu tryskaného materiálů jejichž vlastnosti se předem nedají přesně určit.

Odsávání tryskacích kabin se využívá principů spodního odsávání prostoru kabiny se zaplavovacím systémem. Odsávací systémy se navrhují dle dispozic kabiny zpravidla s dodavatelem tryskací technologie. V případě, že klient nepožaduje u kabiny dopravu a recyklaci abraziva, navrhujeme a dodáváme kabiny dle požadavků provozovatele.

Odsávání technologie strojního tryskání dodáváme dle technických požadavků stroje. Zpravidla se odsávací systém napojuje na výstupní hrdla stroje.

Tryskárny jsou ve většině případech osazovány filtračními zařízeními, které umožňují vracet přefiltrovaný vzduch zpět do provozu. Pro zvýšení účinnosti a efektivity odsávaní se před filtrační zařízení zpravidla instaluje cyklonový odlučovač. Deklarovaný zbytkový úlet přefiltrovaných částic TZL se pohybuje do 0,5mg/m3. Filtrační zařízení snižují koncentrace emisí na pracovišti a zabezpečují přijatelné hygienické podmínky. Odsávací zařízení umožňují pracovat v automatickém režimu odvozené od chodu primární technologie.

MÁTE ZÁJEM O KALKULACI PROJEKTU?

NAŠE REALIZACE ODSÁVÁNÍ V TRYSKÁRNÁCH

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.