Skip to main content

ODSÁVÁNÍ TRYSKACÍHO ZAŘÍZENÍ

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ ZVOLEN

Ne všechny dosluhující stroje patří do „starého železa“. O tom jsme se přesvědčili u úspěšné rekonstrukce průběžného tryskacího stroje od výrobce Škoda ve výrobním závodě slovenské společnosti Remeslo strojal.  Společnost Remeslo strojal nabízí širokou škálu strojírenské výroby na ploše 14 000 m2.  Do hlavního výrobního programu společnosti patří například výroba tavicích pecí, ocelových konstrukcí a nadstaveb nákladních automobilů.

Tryskací technologie není pouze o čištění povrchů při výrobním procesu, je to i technologický proces nezbytně nutný k dosažení špičkové kvality finálního výrobku. Při procesu strojního tryskání kovů vznikají emise, které je nezbytné odsávat pro zachování hygienicky snesitelného pracovního prostředí.

Instalace odsávacího zařízení na zrekonstruovaný průběžný tryskací stroj Škoda byla realizována v únoru 2019. Systém odsávání zahrnoval návrh filtrační jednotky TIG FS a cyklonový odlučovač TC 8400 o celkovém odsávaném objemu 7000 m3/h. Přefiltrovaná vzdušina z tryskacího zařízení je trvale vrácena v množství 25 % zpět do prostor výrobní haly. O přísun čistého vzduchu se stará primární vzduchotechnika nebo přirozené větrání objektu. Ovládání filtrační jednotky je řešeno soft startérem na základě binárního signálu z ovládacího rozvaděče tryskacího stroje Škoda.

Námi dodaná aplikace pro odsávání tryskáren se podílí na vysokém komfortu pracovního prostředí společnosti. Cílem kompletní realizace bylo nabídnout zákazníkovi cenově dostupné a efektivně pracující zařízení v souladu s příslušnými normami týkajících se ochrany ovzduší a zdraví osob na pracovišti.

MÁTE ZÁJEM O PODOBNOU REALIZACI?

Fotogalerie

Místo realizace

V této realizaci jsme použili tyto produkty

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.