Skip to main content

ODSÁVÁNÍ TERMOTVAROVÁNÍ PLASTŮ

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ TŘEBÍČ

Při jakémkoliv tepelném tváření plastových výrobků vznikají jako vedlejší produkt emise, které svým charakterem negativně ovlivňují zdraví osob na pracovišti.  Společnost Tigemma engineering byla v letošním roce oslovena Německou společností Fränkische z Okříšek u Třebíče k vyřešení problému vznikající emise při termotvarování plastových hadic v horkovzdušných elektrických pecích.

Společnost Fränkische se zabývá vývojem, výrobou a prodejem trubek, šachet a systémových komponentů z plastů a kovů pro řešení v oblasti pozemních a inženýrských staveb a automobilovém průmyslu. Po celém světě zaměstnává přibližně 4500 tis. zaměstnanců.

Pro tento projekt byla navržena vzduchotechnická jednotka s rekuperací tepla o celkovém odsávaném objemu 11 000 m3/h. Rekuperační jednotka byla do systému zařazena z důvodů velkého množství zbytkového tepla, které bylo společně s emisemi uvolňováno do prostor haly. K odsávání zbytkového tepla i emisí byly naprojektovány průmyslové digestoře o rozměru 3 x 3 m, které jsou umístěny nad vraty pecí v oblasti manipulačních prostor. Celkový odsávaný výkon pro jednu horkovzdušnou pec je 3600 m3/h.

Výkonu vzduchotechnické jednotky je možné regulovat v automatickém a manuálním režimu. Jednotka je v automatickém chodu ovládána na základě binárního, galvanicky odděleného signálu z rozvaděče jednotlivých horkovzdušných pecí prostřednictvím frekvenčního měniče. Do manuálního režimu je možné uvést jednotku pomocí ovládacího panelu na rozvaděči zařízení.

Věříme, že systém odsávání a rekuperace zlepší investorovi vnitřní prostředí výrobní haly a zaměstnanci společnosti tak budou spokojení. V případě Vašeho zájmu o podobnou aplikaci odsávání a rekuperace jsme vám plně k dispozici. 

MÁTE ZÁJEM O PODOBNOU REALIZACI?

Fotogalerie

V této realizaci jsme použili tyto produkty

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.