Skip to main content

ŘEŠENÍ ODSÁVÁNÍ KOUŘE A DÝMŮ

Kouře a dýmy jsou obecně řečeno produktem nedokonalého spalování. Obsahují obvykle bezbarvé plyny a drobné viditelné části popel, saze, prach. Svým fyzikálním a chemickým složením jsou tyto látky obecně klasifikované pro lidský organismus zdraví škodlivé především svými fibrogenními a toxickými vlastnostmi. Ze zdravotního hlediska zvýšené a trvalé expozice dýmů mají na lidský organizmus negativní vliv a způsobují trvalé zdravotní potíže.

V průmyslové praxi vzniká jako vedlejší produkt výroby velké množství různých kombinací těchto látek, které obtěžují a zatěžují okolí.  V takovýchto případech následně provozovatelé technologii musí řešit otázku kvalitního a účinného zachycení a odloučení emise od okolí.

Jedním z prostředků odloučení emise kouře a dýmů je instalace kvalitního odsávaní.

Podle způsobu odsávaní můžeme odsávaní rozdělit na lokální a prostorové.

  • Lokální odsávání kouře a dýmu se děje přímo v místě zdroje vzniku kouře prostřednictvím vhodně umístěného zákrytu, digestoře, pohyblivého odsávaného ramene technologie.
  • Prostorové odsávaní kouře a dýmu se provádí výměnou vzduchu v interiéru objektu. Odsávací zařízení je konstruováno s důrazem na udržení normou stanovených hygienických pracovních podmínek na pracovišti.

Nejčastější zdroje vzniku emisí kouře a dýmu v průmyslové praxi:

  • Technologie svařování, pájení.
  • Technologie termické dělení kovů plazmou, laserem, procesním spalováním.
  • Procesní ohřev a spalování.
  • Slévárenské technologie.
  • Technologie zpracování syntetického kaučuku a plastů.

 

Odsávací technologie navrhujeme s maximálním ohledem na primární výrobní technologií, s důrazem na ergonomii manipulace se zpracovávaným materiálem a bezpečnost provozu.

Naše odsávací systémy jsou vybavovány inteligentními systémy řízení s důrazem na provoz v automatickém režimu bez zásahu pracovníků obsluhy výrobní technologie.

MÁTE ZÁJEM O KALKULACI PROJEKTU?

NEJČASTĚJI SE ODSÁVÁNÍ KOUŘE A DÝMU ŘEŠÍ V ODVĚTVÍCH

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.