Nucené větrání prostor tvářecích pecí

Průmyslová vzduchotechnika Třebíč

Výskyt emisí a aerosolů na pracovišti má negativní vliv na zdraví zaměstnanců. Této skutečnosti si je vědoma i společnost Fraenkische CZ s.r.o. z Okřížek, která se dlouhodobě zajímá o zlepšení pracovního prostředí svých zaměstnanců. Společnost Fraenkische patří k předním výrobcům v oblasti vývoje, výroby a prodeje trubek, šachet a systémových komponent z plastu. Tato ryze rodinná firma poskytuje řešení pro pozemní stavitelství, inženýrské stavitelství, automobilový průmyslu a průmyslu vůbec.

V roce 2021 jsme do společnosti dodali vzduchotechnický systém sloužící k větrání prostor tvářecích pecí výrobních linek. Celý systém nuceného větrání slouží k provětrání znečištěného vzduchu novým čerstvým přívodním vzduchem přímo na pracoviště navěšování a svěšování plastových dílů dopravníkového systému termo tvarovacích pecí. Pracoviště bylo v minulosti bez možnosti jakékoliv ventilace, z toho důvodu zde byl detekován velice často výskyt aerosolů a par vnikajících při procesu termotvarování plastových dílů. K nucenému větrání byly navrženy dvě vzduchotechnické jednotky s rekuperátorem Remak AeroMaster XP 28 o celkovém vzduchotechnickém výkonu 25 000 m3/h. Aby byl zajištěna stálá teplota vzduchu i v zimním období byly vzduchotechnické jednotky osazeny plynovým dohřevem vzduchu. Výměna vzduchu v prostorách linky byla navržená prostřednictvím vzduchotechnických rozvod obsahující sací elementy a prvky pro přívod vzduchu s důrazem na rovnoměrné rozprostření přiváděného vzduchu. Distribuce vzduchu do haly je řešena textilní vyústkou.

O veškerou regulaci se stará MaR rozvaděč od výrobce Remak společně s rozvaděčem na přepínání jednotlivých klapek od společnosti H+D elektromontáže.

Hledá Vaše společnost podobné řešení větrání průmyslové haly či potřebuje zlepšit pouze kvalitu vzduchu na pracovišti nebo narovnat mikroklima? V případě Vašeho zájmu Vám v oblasti prostředí budeme nápomocni a rádi Vám vypracujeme technické řešení s cenovou kalkulací.

Rok realizace:

2020 - 2021

Odvětví realizace

Máte zájem o podobnou realizaci?
 

Fotogalerie realizace

Vzduchotechnické jednotky Remak
Nucené větrání výroby
Vzduchotechnické jednotky Remak
Prostup do haly - nucené větrání

Místo realizace

Tigemma Engineering s.r.o.

Radek Těšický
jednatel společnosti

 • Kancelář:
  Masarykovo náměstí 122
  753 01 Hranice
 • +420 724 335 592
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo společnosti

 • Masarykovo náměstí 122
 • Hranice 753 01
 • IČ: 05294185
 • DIČ: CZ05294185
Copyright © 2018 | created in Zlin by Weboo | Online marketing and technology | All rights reserved.