Skip to main content

ODSÁVÁNÍ ROBOTICKÉHO SVAŘOVACÍHO PRACOVIŠTĚ

Koncem druhého pololetí roku 2020 se nám ve spolupráci se společností Valk Welding podařilo dokončit instalaci a uvést do provozu odsávacího a filtračního zařízení robotizovaného pracoviště svařování ve společnosti Verhofsté s.r.o., Myjava SK.

Přes počáteční problémy s organizací instalace související s omezeními v rámci zavedených opatření proti šíření nákazy COVID 19 bylo zařízení předáno do provozu v náhradním odsouhlaseném termínu.

Technické řešení odsávaní svařovacích dýmů a prachů se opírá o již ověřenou a zavedenou sestavu přesuvné digestoře umístěné na lineárním vedení robota v provedení E-rame. Toto řešení umožňuje plynulý přesun digestoře mezi stanicemi svařování pomocí využití pohonu robota.Tok odsávaného plynu ze svařování je distribuován z přesuvné části VZT potrubí digestoře pomocí odsávaného kanálu do sacího potrubí filtračního zařízení typu TFD. Uvedení filtračního zařízení do provozu je iniciováno na základě impulzu z PLC řízení svařovacího robota. Odsávací proces je plně automatizován a nevyžaduje během pracovní směny jakýkoliv zásah obsluhy.Odsávací zařízení bylo projektováno s důrazem na zajištění maximální produktivity primární výrobní technologie, efektivity a účinnosti odsávacího procesu.

Společnost Verhofsté s.r.o. Myjava SK je výrobním závodem stejnojmenného Belgického výrobce a dodavatele městského mobiliáře. Pořízení technologie odsávaní a filtrace emisí souvisí nastaveným kursem vytváření vhodných pracovních podmínek zaměstnanců a enviromentální strategii společnosti.

MÁTE ZÁJEM O PODOBNOU REALIZACI?

Fotogalerie

Místo realizace

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.