Skip to main content

Jak prodloužit životnost filtračního materiálu - Lapač Jisker

Ochrana zdraví a majetku je primárním úkolem každého návrhu technologického řešení. V době, kdy jsou neustále kladeny vysoké nároky na efektivitu a produktivitu strojních operací jsou souběžně zvyšovány nároky na bezpečnost odsávacích a filtračních systémů.

Ochrana zdraví a majetku je primárním úkolem každého návrhu technologického řešení. V době, kdy jsou neustále kladeny vysoké nároky na efektivitu a produktivitu strojních operací jsou souběžně zvyšovány nároky na bezpečnost odsávacích a filtračních systémů. Požární ochrana odsávacích zařízení a eliminace iniciačních zdrojů požáru se stala jedním z témat současného výrobního tempa. Ve velké míře za vznik zahoření odsávacích systémů jsou chyby lidských zdrojů, kdy nedůslednou údržbou a nedodržováním uživatelských směrnic dochází k fatálním kolapsům odsávacích zařízení během provozu.


Na trhu se vzduchotechnickými komponenty dlouho chyběl produkt, který by po mechanické stránce účinně chránil filtrační systémy před zahořením. Výsledkem technického vývoje společnosti Tigemma Engineering je řada lapačů jisker ST, které se blíží 100 % účinnosti a zabraňují ve vzduchotechnickém systému pronikat jiskrám a žhavým částicím kovu ze svařování, broušení a termického řezání do filtračních zařízení a brání tak iniciaci požáru.

Lapače jisker se umísťují do vzduchotechnických potrubních rozvodů minimálně 3 m před filtračním zařízením. Typ (velikost) lapače jisker se volí dle skutečného odsávaného objemu filtračního zařízení. Umístění ve vzduchotechnickém potrubí se volí s ohledem k nutnosti a dostupnosti kotevního prostoru.

Účinnost lapače jisker je dána pravidelnou údržbou a čištěním během provozu. Četnost čištění je dána povahou a velikostí odsávané emise.

Dalším argumentem, proč lapač jisker použít v odsávacím systému je zjištění, že podstatně zvyšuje životnost filtračního materiálu filtračních zařízení a tím snižuje provozní náklady a četnost servisu.
Lapače jisker řady ST se vyznačují nízkými náklady na provoz a údržbu. Investice do tohoto zařízení je uživateli vrácena ve formě uspokojivého pocitu související s bezpečností provozu.

 

Více informací týkajících se lapačů jisker řady ST naleznete zde.

 

 

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.