Skip to main content

ODSÁVÁNÍ PRO DŘEVOZPRACUJÍCÍ PROVOZY

Dřevní prach a piliny představují pro dřevozpracující průmysl odpad, který je v mnoha případech dále možno zpracovávat jako druhotnou surovinu.  Vytvoříme Vám cenovou kalkulaci, projektovou dokumentaci, nainstalujeme vzduchotechnické potrubí společně s filtračním zařízením a postaráme se po dobu životnosti o bezporuchový provoz dodané technologie průmyslového odsávání. 

ODSÁVÁNÍ AUTOMATICKÝCH LINEK

Zohledníme celý provoz dřevozpracující výroby. Technicky správně navržené průmyslové odsávání dřevního prachu a pilin Vám zajistí správné podmínky pro nepřetržitý provoz výroby. V souvislosti se zkušenostmi při odsávání emisí v průmyslu víme, že je nutné věnovat pozornost celkovému odsávanému objemu a tlakovému zisku centrálního odsávání a v neposlední řadě rychlostem proudění odsávané vzdušiny uvnitř potrubí. Aby celý systém odsávání dřevního prachu a pilin fungoval optimálně a nezpůsoboval problémy při výrobě je důležité zohlednit provoz jednotlivých strojů automatických linek a patřičně při tvorbě projektu zohlednit regulaci. Průmyslové odsávání dřevního prachu a pilin je řízeno pomocí inteligentního řízení Siemens Simatic, nejčastěji podle aktuálně pracujících strojů, kdy k regulaci jsou převážně používané klapky a šoupátka nebo binární signály od jednotlivých strojů.

ODSÁVÁNÍ FORMÁTOVACÍCH PIL

Před samotným návrhem průmyslového odsávání formátovací pily je důležité zohlednit chod stroje a vzduchotechnické požadavky na odsávání. Výrobci strojů pro dřevozpracující průmysl velice často udávají nízké vzduchotechnické požadavky, které když projektant dodrží mohou později při plné zátěži formátovací pily způsobit značné problémy ve výrobě. Ve fázi projektu s Vámi veškeré detaily týkající se průmyslového odsávání formátovací pily probereme a navrhneme správnou konstrukci celého systému odsávání. 

DO DŘEVOZPRACUJÍCÍ VÝROBY DÁLE PATŘÍ:

  • Odsávání dřevního prachu brusek
  • Odsávání truhlářských dílen
  • Odsávání pilin
  • Odsávání katrů

 

JAK PŘISTUPOVAT K DŘEVNÍMU PRACHU Z POHLEDU EXPLOZE?

Charakteristika dřevního prachu je v průmyslu různá, vždy záleží na konkrétní aplikaci průmyslového odsávání dřevního prachu.  K explozi dochází při dosažení určité koncentrace dřevního prachu se vzduchem a aktivaci iniciačního zdroje. K tomu abychom zamezili výbuchu spolupracujeme při návrhu aplikací průmyslového odsávání dřevního prachu a pilin a designu filtračních zařízení se společnostmi Igniscon a VST engineering. Filtrační zařízení pro dřevní prach a piliny je osazeno odpovídajícím počtem odlehčovacích membrán, které se v případě výbuchu díky tlaku exploze otevřou. Abychom zamezili postupu exploze šířící se dále vzduchotechnickým potrubím na straně sání do objetu či technologie, používáme jako ochranné prvky pasivní zpětnou klapku nebo ochranný systém pro potlačení výbuchu s hasivem a akčním prvkem instalovaným uvnitř filtrační skříně. V případě exploze a rozšíření požáru uvnitř filtrační skříně je možné použít suchovod filtru. 

Společnost Tigemma engineering nabízí projektové řešení průmyslového odsávání pro dřevozpracující provozy včetně návrhu pneumatické dopravy separované emise, na míru, přímo dle požadavků investora včetně finální realizace a servisních služeb

MÁTE ZÁJEM O KALKULACI PROJEKTU?

PRODUKTY VHODNÉ PRO ODSÁVÁNÍ DŘEVOZPRACUJÍCÍHO PROVOZU

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.