Skip to main content

PROSTOROVÉ ODSÁVÁNÍ V CONTIMADE, S.R.O.

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ ZLÍN

Na začátku ledna 2019 naše společnost započala realizaci zaplavovacího odsávacího systému svařovací haly o vzduchotechnickém výkonu 49000 m3/h ve výrobním závodě společnosti Contimade, s.r.o. v Kaňovicích na Zlínsku. Společnost Contimade, s.r.o. se dlouhá léta zaměřuje na výrobu a dodávky obytných kontejnerů, které vyváží do celého světa.

Instalované odsávaní je součásti plánované optimalizace výrobních technologických procesů svařovny.
Vzhledem k požadavkům na zajištění optimálních hygienických podmínek zaměstnanců na pracovišti, jsme byli v rámci přípravy projektu nuceni řešit dostatečný přívod čistého vzduchu do haly.

Nároky kladené na množství a tepelnou bilanci přívodního vzduchu nás donutily zvolit řešení distribuce pomocí rekuperační jednotky.
Rekuperační jednotka plní funkci dopravy čistého vzduchu na pracoviště, v letním období umožňuje v automatické nočním režimu vychlazovat halu.  

Základem instalované aplikace je dodávka souboru zařízení sestávající z rekuperační jednotky o vzduchotechnickém výkonu 8000 m3/h, filtračních skříní TIG FS s instalovaným odsávaným ventilátorem o vzduchotechnickém výkonu 49000 m3/h.

Prostorové odsávaní bylo realizované systémem zaplavování v prostoru svařovny, vzduchotechnické rozvody se projektovaly a přizpůsobovaly technickému řešení jeřábové dráhy a podhledu objektu.

Pro efektivní způsob odsávaní v prostoru haly byl zvolen zaplavovací systém. Úkolem dodaného odsávacího systému je snížit emise svařovacího dýmu na hale na hygienicky přijatelnou úroveň a zajistit optimální pracovní podmínky.    

Filtrační jednotka disponuje moderním systémem řízení odsávacího procesu, postavené na platformě hardware „Unitronic Unistream“.
Odsávací systém pracuje v závislosti množství emitované emise (personální obsazení směny) a časového rozvrhu směn. Řídicí systém je napojen na ethernet síť, pro online vzdálený monitoring odsávaného procesu a přístupu pro servis zařízení.

Námi dodaná aplikace odsávaní svařovacích dýmů se podílí na vysokém komfortu pracovního prostředí společnosti.

MÁTE ZÁJEM O PODOBNOU REALIZACI?

Fotogalerie

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.