Prostorové odsávání v Contimade, s.r.o.

Průmyslové odsávání Zlín 

Na začátku ledna 2019 naše společnost započala realizaci zaplavovacího odsávacího systému svařovací haly o vzduchotechnickém výkonu 49000 m3/h ve výrobním závodě společnosti Contimade, s.r.o. v Kaňovicích na Zlínsku. Společnost Contimade, s.r.o. se dlouhá léta zaměřuje na výrobu a dodávky obytných kontejnerů, které vyváží do celého světa.

Instalované odsávaní je součásti plánované optimalizace výrobních technologických procesů svařovny.
Vzhledem k požadavkům na zajištění optimálních hygienických podmínek zaměstnanců na pracovišti, jsme byli v rámci přípravy projektu nuceni řešit dostatečný přívod čistého vzduchu do haly.

Nároky kladené na množství a tepelnou bilanci přívodního vzduchu nás donutily zvolit řešení distribuce pomocí rekuperační jednotky.
Rekuperační jednotka plní funkci dopravy čistého vzduchu na pracoviště, v letním období umožňuje v automatické nočním režimu vychlazovat halu.  

Základem instalované aplikace je dodávka souboru zařízení sestávající z rekuperační jednotky o vzduchotechnickém výkonu 8000 m3/h, filtračních skříní TIG FS s instalovaným odsávaným ventilátorem o vzduchotechnickém výkonu 49000 m3/h.

Prostorové odsávaní bylo realizované systémem zaplavování v prostoru svařovny, vzduchotechnické rozvody se projektovaly a přizpůsobovaly technickému řešení jeřábové dráhy a podhledu objektu.

Pro efektivní způsob odsávaní v prostoru haly byl zvolen zaplavovací systém. Úkolem dodaného odsávacího systému je snížit emise svařovacího dýmu na hale na hygienicky přijatelnou úroveň a zajistit optimální pracovní podmínky.    

Filtrační jednotka disponuje moderním systémem řízení odsávacího procesu, postavené na platformě hardware „Unitronic Unistream“.
Odsávací systém pracuje v závislosti množství emitované emise (personální obsazení směny) a časového rozvrhu směn. Řídicí systém je napojen na ethernet síť, pro online vzdálený monitoring odsávaného procesu a přístupu pro servis zařízení.

Námi dodaná aplikace odsávaní svařovacích dýmů se podílí na vysokém komfortu pracovního prostředí společnosti.

Rok realizace:
2019
Odvětví realizace

Máte zájem o podobnou realizaci?
 

 

 

 

 

Fotogalerie realizace prostorového odsávání

V této realizaci jsme použili tyto produkty

Tigemma Engineering s.r.o.

Radek Těšický
jednatel společnosti

 • Kancelář:
  Masarykovo náměstí 122
  753 01 Hranice
 • +420 724 335 592
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo společnosti

 • Masarykovo náměstí 122
 • Hranice 753 01
 • IČ: 05294185
 • DIČ: CZ05294185
Copyright © 2018 | created in Zlin by Weboo | Online marketing and technology | All rights reserved.