Skip to main content

ODSÁVÁNÍ BROUŠENÍ OCELOVÝCH VÝPALKŮ

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ HUMPOLEC

Začátkem roku 2020 jme byli osloveni společností Humpolecké strojírny Humpolec a.s. s žádostí o optimalizaci odsávání pracovišť broušení ocelových výpalků. Výsledkem optimalizace mělo být snížení imise koncentrace TZL v objektu a zamezení šíření prachu a třísek z broušení do okolí výrobní haly. Požadavkem investora bylo využít stávající odsávání pomoci filtračního zařízení a upravit ergonomii jednotlivých pracovišť broušení, důraz byl kladen na snížení fyzické námahy při manipulaci s broušenými výpalky. Pro zlepšení manipulace s výpalky byly navrhnuty specifické otočné stoly pro uložení europalety o celkové nosnosti 2 t. K zajištění bezpečných pracovních podmínek při procesu broušení byly stoly osazeny mechanickou brzdou. Tímto způsobem byly optimalizovány celkem tři pracoviště s otočnými stoly, pracoviště s odsávaným stolem Tigemma. bylo rekonstruováno.

V rámci rekonstruovaného systému odsávání byly instalovány v blízkosti otočných stolů sací labyrinty s naváděcími plechy zachycující odlétávající jiskry, brusný prach a třísky vznikající při opracování.  Jednotlivé labyrinty disponují odsávaným objemem 3 500 m3/h. Odsávaný stůl sloužící primárně pro opracování menších kovových výpalků má navržený maximální odsávaný objem na 2 900 m3/h. 

Odsávání jisker, prachu a třísek ze všech pracovišť zajištuje filtrační zařízení Tigemma TFS 13400 s možností vracení přefiltrované vzdušniny zpět do dýchací zóny pracovníků. Sací vzduchotechnické potrubí směřující k jednotlivým místům broušení jsou osazeny servo klapkami, které zajišťují efektivní odsávání dle obsazení  obsluhy a souběhu pracovišť.

Výkon ventilátoru filtrační jednotky je plynule řízen frekvenčním měničem, který má výrazný vliv na úsporu spotřeby elektrická energie. Tato rekonstrukce brousících pracovišť zamezující šíření prachu a třísek přispělo ke zkvalitnění pracovních a hygienických podmínek obsluhy.

V případě Vašeho zájmu o podobnou aplikaci zamezující šíření prachu, jisker a třísek z broušení jsme Vám plně k dispozici. 

MÁTE ZÁJEM O PODOBNOU REALIZACI?

Fotogalerie

Místo realizace

V této realizaci jsme použili tyto produkty

MANIPULAČNÍ OTOČNÝ STŮ

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.