Skip to main content

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ SKLÁŘSKÉHO PRACHU

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ ŽILINA

Výroba sklářských výrobků většinou zahrnuje řadu nebezpečí, včetně produkce emisí prachu tvořenými různými používanými přísadami a technologickými postupy. Sklářský prach zpravidla tvoří určité složky chemikálií a velké množství oxidu křemičitého. Prach ze sklářské výroby je obvykle velice jemný a často se může poměrně jednoduše šířit do okolních výrobních prostor. Proto je nutné při takovém typu průmyslové výroby řešit průmyslové odsávání, které nejenže zlepší kvalitu výsledného produktu, ale rovněž zajistí přijatelné hygienické podmínky výrobních pracovníků.

Během roku 2020 jsme byli osloveni slovenskou sklárnou Rona a.s., která se zabývá výrobou 5 hvězdičkového skla. Sklárna svou historií patří již mezi tradiční dodavatelé skla do téměř 80 zemí po celém světě.

Cílem projektu bylo vyměnit nevyhovující průmyslové odsávání a navrhnout technologii průmyslového odsávání sklářského prachu pro stávající technologii laserového opalování sklenic na stroji DELAC AL 7. K odsávání sklářského prachu bylo navrženo filtrační zařízení TIG TFS 1000/168/EPS o vzduchotechnickém výkonu 11 700 m3/h. Pro správnou funkci průmyslového odsávání došlo investorem k dodatečným úpravám zákrytu stroje lamelami. Systém odsávání je řízen integrovaným řídicím systémem Unitronic Unistream ® 5‘‘ filtrační jednotky napojeným na výrobní technologii.

V případě Vašeho zájmu o cenovou kalkulaci na průmyslové odsávání sklářského prachu nás neváhejte kontaktovat. Jak celá realizace dopadla se můžete podívat v přiložených fotografiích níže.

 

MÁTE ZÁJEM O PODOBNOU REALIZACI?

Fotogalerie

Místo realizace

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.