Skip to main content

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ VE SKLÁRNÁCH

V provozech skláren je téměř pravidlem výskyt velkého množství prachových částic, které svými fyzikálně-chemickými vlastnostmi nepříznivě ovlivňují kvalitu finálního produktu nebo zdraví obsluhy strojů a zařízení výrobního parku.

Vzniklý prach ve sklárnách lze efektivně řešit průmyslovým odsáváním, a to zejména technologii odsávání sklářského prachu přímo u zdroje emise tzv. lokálním odsáváním (zákryty, odsávací a labyrinty stěny, odsávací ramena, speciálně upravené odsávací digestoře apod.) Ve sklárnách není vzhledem k charakteru prachu řešíváno prostorové odsávání, nicméně vždy záleží na místních podmínkách provozovatele a na posouzení projektanta technologie odsávání.

V provozech skláren jsou v mnoha případech instalovány filtrační zařízení na patronové nebo na hadicové filtrační elementy. Pokud je investorem důsledně vyžadováno vracení přefiltrované vzdušiny zpět do provozu sklárny je důležité osadit filtrační zařízení filtračními elementy, které jsou kategorizovány do třídy „M“ a to z důvodů účinnosti záchytu prachových částic.

Deklarovaný nepřefiltrovaný prach vracený zpět do haly se vzhledem k hygienickým nařízením nesmí pohybovat přes hranici expozičního limitu pro prachové částice ve vratném vzduchu přes 0,5 mg/m3. Je-li tato hodnota překročena, je doporučené přefiltrovaný vzduch ředit přívodem čerstvého vzduchu přes rekuperační jednotku v poměru stanoveném projektantem filtračního zařízení, aby koncentrace prachových částic byla ve vratném vzduchu snížena.

Společnost Tigemma engineering nabízí projektové řešení technologie odsávání sklárny na míru přímo dle požadavků investora včetně finální realizace.

MÁTE ZÁJEM O KALKULACI PROJEKTU?

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.