Odsávání ručního svařování v AIMT, s.r.o.

V praxi není výjimkou, že se zaměstnancům daří v dobrém a hygienicky čistém pracovním prostředí. Kvalita pracovního prostředí má významný vliv na výkon, produkci, reklamace, snižování závad a pozitivně přispívá ke snižování fluktuace. 

Naše společnost byla v roce 2018 oslovená Slovenskou společností Adient Innotec Metal Technologies z Lučence, k řešení odsávání pracoviště ručního a robotického svařování konstrukčních ocelí metodami MIG a MAG. Při ručním svařování MIG a MAG konstrukčních ocelí vznikají emise, které je dobré z důvodu zachování kvality pracovního prostředí a zdraví zaměstnanců odsávat. Společnost Adient je součást velkého lídra v automobilovém průmyslu a zabývá se výrobou kovových komponentů pro opěrky hlavy.

Cílem návrhu a realizace odsávání bylo dodání filtračního zařízení spolu s instalací vzduchotechnického systému zvyšující kvalitu pracovního prostředí pracoviště svařování. Projekt odsávání svařovacích dýmů byl řešen pro svařovací buňky o půdorysné ploše odsávané plochy 8 m2 a pro ruční svařovací pracoviště. K odsávání ručního pracoviště svařování bylo navrženo odsávací rameno o průměru 160 mm a délce 2 m. K vzduchotechnického systému odsávání byla naprojektována filtrační jednotka TIG FSD, která byla umístěná v interiéru výrobní haly.

Regulace filtrační jednotky je řešena na základě zpracování signálu ze zásuvky svařovacího zdroje což přispívá ke snížení provozních nákladu dle obsazení jednotlivých pracovišť. Vzduchotechnický systém odsávání je vybaven systémem na-prášení filtračního materiálu tzn. „prekotizace“, který má za úkol zlepšení odlučování zachycených částic, zvýšit životnost filtračního materiálu a snížit riziko zahoření.

V přiložených fotografiích se můžete podívat, jak se nám samotná realizace systému odsávání pracoviště svařování podařila.

V případě Vašeho zájmu o odsávání ať už ručního nebo robotického svařovacího pracoviště Vám rádi představíme komplexní návrh řešení včetně realizace. 

Rok realizace:

2018

Odvětví realizace

Máte zájem o podobnou realizaci?
 

 

 

 

Fotogalerie realizace odsávání svařování

Odsávání robotického pracoviště
Průmyslové odsávání
Robotické odsávání

Místo realizace odsávání svařování

V této realizaci jsme použili tyto produkty

Tigemma Engineering s.r.o.

Radek Těšický
jednatel společnosti

 • Kancelář:
  Masarykovo náměstí 122
  753 01 Hranice
 • +420 724 335 592
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sídlo společnosti

 • Masarykovo náměstí 122
 • Hranice 753 01
 • IČ: 05294185
 • DIČ: CZ05294185
Copyright © 2018 | created in Zlin by Weboo | Online marketing and technology | All rights reserved.