Skip to main content

PROSTOROVÉ ODSÁVÁNÍ SVAŘOVÁNÍ HAWO, S.R.O.

Čisté pracovní prostředí je nejen vizitkou každé společnosti, ale taky dokáže výrazně přispět ke zlepšení pracovních podmínek z pohledu hygieny a zdraví. V rámci zkvalitnění výrobní činnosti a zdraví pracovníků se společnost Hawo, s.r.o. z Boru rozhodla investovat své finanční prostředky k pořízení technologie prostorového odsávání svařování a broušení. Výrobní společnost Hawo, s.r.o. se dlouhodobě zabývá poskytováním zámečnických prací pro široké spektrum zákazníků.

Jelikož rozsah této investice byl co do "papírování" velký , byli jsme společnosti Hawo, s.r.o. technickou podporou již na samotném začátku, při žádání o stavební povolení přístavby zámečnické dílny. Po vyřízení důležitých podkladů a výstavně přístavby zámečnické dílny byla v Q1 roku 2021 zahájená dodávka technologie prostorového odsávání svařování.

V rámci projektu prostorového odsávání svařování bylo zvoleno filtrační zařízení řady TEF 240 s ventilátorem Ziehl-Abegg o celkovém odsávaném výkonu 19 200 m3/h. Vzhledem k  charakteristice odsávané vzdušniny bylo použito zatížení filtrační plochy 80 m2/m3.h-1 a celková filtrační plocha 240 m2. Ventilátor filtračního zařízení je řízen plynule frekvenčním měničem, který přímá signál ze softwaru vyvinutého na platformě Siemens Simatic©. Obsluze zařízení je umožněno měnit odsávaný výkon, dle zatížení zámečnické dílny emisemi v intervalech 50%, 75%, 100% výkonu. Součástí dodávky byl odsávací stůl pro broušení, jehož odsávání je spouštěno proudovou sondou, která je umístěna v zásuvce.

V případě Vašeho zájmu o cenovou kalkulaci na prostorové odsávání svařování nás neváhejte kontaktovat.

Jak celá realizace dopadla se můžete podívat v přiložených fotografiích níže.

MÁTE ZÁJEM O PODOBNOU REALIZACI?

Místo realizace

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.