Skip to main content

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ VIBRAČNÍHO STOLU

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ ZVOLEN

Do kategorie odsávání pro slévárny můžeme zařadit realizaci průmyslového odsávání vibračního stolu GIFOS VR15 sloužícího k vytloukání forem odlitků. Instalace aplikace byla realizována ve výrobním závodě slovenské společnosti Remeslo strojal v únoru 2019 společně s instalací odsávání na tryskacím zařízení Škoda.  Společnost Remeslo strojal nabízí širokou škálu strojírenské výroby na ploše 14 000 m2. Do hlavního výrobního programu společnosti patří například výroba tavicích pecí, ocelových konstrukcí a nadstaveb nákladních automobilů.

Vibrační stůl je nedílnou součástí výrobního procesu přípravy nových forem pro odlévání kovu. Investor se při provozu zařízení potýkal s velkým množstvím emise prachu. Pro zlepšení pracovního prostředí uvnitř výrobní haly bylo nezbytné řešit otázku průmyslového odsávání.

Základem celé aplikace je filtrační jednotka TIG FS, která je napojena pomoci VZT potrubí na jednotlivé odsávané stěny. Odsávané stěny jsou umístěny na samostatné konstrukci „U“ tvaru. Celkový odsávaný objem aplikace je 10 000 m3/h. Ovládání rozběhu filtrační jednotky je řešeno soft startérem na základě binárního signálu z rozvaděče vibračního stroje.

Námi dodaná aplikace odsávání pro slévárny se podílí na vysokém komfortu pracovního prostředí společnosti. Cílem kompletní realizace bylo nabídnout zákazníkovi cenově dostupné a efektivně pracující zařízení v souladu s příslušnými normami týkajících se ochrany ovzduší a zdraví osob na pracovišti.

MÁTE ZÁJEM O PODOBNOU REALIZACI?

Fotogalerie

Místo realizace

V této realizaci jsme použili tyto produkty

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.