Skip to main content

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ CNC STROJE – PRŮMYSL 4.0.

PRŮMYSLOVÁ VZDUCHOTECHNIKA MLADÁ BOLESLAV

Průmysl 4.0 je trend, kterým se v současné době ubírá veškerý průmysl v České republice. Jedná se o trend digitalizace, s kterým souvisí automatizace výroby. Důsledkem tohoto trendu jsou výrazné změny na trhu práce a nárůst konkurenceschopnosti podniku. Cílem je zavádění výrobních metod v kombinaci se strojovým vnímáním, autokonfigurací a autodiagnostiky. Pomocí metod a nástrojů 4.0 by mělo dojít k úsporám času, peněz a zvýšení flexibility firem.  

Pilotním projektem týkající se průmyslu 4.0 byla pro nás účast na dodávce průmyslového odsávání CNC obráběcích center Bray od společnosti Black Circkle s.r.o., které jsou součástí robotické linky ve společnosti Teijin Automotive Technologies. Navržená linka pardubickou společností JHV engineering s.r.o. slouží k výrobě SMC dílů určených pro elektromobily. Teijin Automotive Technologies je dynamicky se rozvíjející společnost s dlouholetými zkušenostmi s dodávkami pro automobilový průmysl. V současné době disponují technologiemi vysokorychlostního vypěňování. Součástí společnosti je i divize, která se zabývá nalepováním nalakovaných finálních dílců přímo na karoserie kompletních vozů od různých výrobců.

Základem řešení byl návrh filtračního zařízení s cyklonovým odlučovačem s ochranami proti výbuchu, jelikož je uvažováno s budoucí implementací výroby karbonových dílců. Odsávání karbonového prachu představuje značná rizika, které mohou zapříčinit výbuch s vážnými následky. V této souvislosti byla na celou aplikaci vypracovaná nezávislá analýza rizik od společnosti Igniscon s.r.o, která je předním odborníkem ve svém oboru. Výsledkem analýzy bylo dimenzování filtračního zařízení na prach kategorie St1. Celkový odsávací objem průmyslového odsávání je navržen na 24 000 m3/h. Součástí průmyslového odsávání bylo i odsávání „ofukové“ buňky, která slouží jako mezistupeň před lepením ochranných fólií k čištění ionizovaným vzduchem obrobených dílců od nečistot po obrábění. Řízení průmyslového odsávání je řešeno na základě příchozích signálů z obráběcích center Bray.

Pokud bude mít Vaše společnost zájem o navržení podobné technologie průmyslového odsávání neváhejte nás kontaktovat. Díky mnohaletým zkušenostem v této oblasti Vám jsme schopní nabídnout odpovídající podporu v řešení Vašeho projektu.

MÁTE ZÁJEM O PODOBNOU REALIZACI?

Fotogalerie

Místo realizace

V této realizaci jsme použili tyto produkty

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.