Skip to main content

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ ROBOTICKÝCH PRACOVIŠŤ

Tato oblast našeho působení zahrnuje především odsávání svařovacích robotů, avšak jsme schopni naše zkušenosti využít i při návrhu systému odsávání pro jakéhokoliv robotické pracoviště. 

Jako podobory tohoto typu odsávání lze zmínit:

  • Odsávání robotických pracovišť svařovaní.
  • Odsávání robotických pracovišť broušení a vyhlazování
  • Odsávání robotických pracovišť frézování a soustružení
  • Odsávání robotických pracovišť lakování 
  • Odsávání robotických pracovišť robotické manipulace
  • Odsávání robotických pracovišť čištění povrchů 
  • Odsávání robotických pracovišť laserového a plazmového řezání

V oblasti robotických pracovišť často vzniká z důvodů  velké výrobní kapacity jako vedlejší produkt odpovídající emise, jejichž koncentrace a množství má negativní vliv na lidský organismus. Vhodným technickým řešením lze emisi izolovat a zabránit šíření do okolí. V těchto případech spolupracujeme s vývojem odsávací technologie, s dodavateli a integrátory primárních výrobních technologií na co nejefektivnějším řešení.  

 

Odsávání robotických pracovišť svařovacích výrobních linek se zpravidla uskutečňuje za pomocí odsávaných zákrytů umístěných nad svařovacími polohovadly robotů. Podle způsobu manipulace se svařovanými díly se volí výška umístění zákrytu a jeho velikost určuje svařovaný díl. V případech kdy způsob manipulace se svařovanými díly vyžaduje, aby byl zákryt po dobu manipulace mimo dosah manipulačního prostředku, lze dodat zákryt v provedení s lineárním vedením a motorickým pohonem.

U robotických pracovišť laserového a plazmového řezání vznikají při činnosti zařízení obdobné emise jako při řezání kovů na CNC stroji. Řezání laserem a plazmou jsou ve strojírenství jedny z nejrozšířenějších technologií zpracování kovů. S Robotickým laserovým řezáním se lze setkat například u kovových výlisků, kde je potřeba zajistit vysokou výrobní toleranci.  S plazmovým robotickým řezáním kovů se lze setkat při 3D pálení. 

Jak se vyvíjejí nové materiály, technologie a postupně se aplikují do technické praxe, jsou na dodavatele technologických odsávacích zařízení kladeny stále vyšší požadavky na vývoj účinných systémů odsávaní emisí vznikajících jako vedlejší produkt výroby těchto nových materiálů. V tomto směru držíme krok s výzkumem a podílíme se na aplikovaném vývoji odsávacích technologií u našich klientů.  

MÁTE ZÁJEM O KALKULACI PROJEKTU?

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.