Skip to main content

ODSÁVÁNÍ ROBOTICKÉHO SVAŘOVÁNÍ

PRŮMYSLOVÉ ODSÁVÁNÍ BŘECLAV

Jednou z mnoha možností, jak zvýšit produktivitu výroby je implementovat automatizaci procesů a robotizaci.

Společnost Transroll-CZ, a.s. k tomuto trendu přistoupila zodpovědně a investovala do zefektivnění technologických postupů a uvedla do provozu robotické pracoviště svařování.

Svařovací proces, který probíhá robotizací v porovnáním s ručním svařování vykazuje 5násobný nárust produkované emise v závislosti na použité svařovací metodě, velikosti a tvaru svarového spoje. Nároky na odsávaní a filtrační jednotky se proto zvyšují. Odsávací zařízení musí v krátkém časovém úseku odloučit daleko větší množství zdraví škodlivé emise.

Důležitým faktorem pro efektivní průmyslové odsávaní je volba velikosti a tvaru zákrytu, jeho výškové umístění nad polohovadlem svařovací stanice, které se mnohdy neslučují s manipulačními požadavky výroby. Aby odsávací zařízení pracovalo efektivně a pořizovací náklady nebyly nad rámec návratnosti investice je potřeba v návrhu zohlednit, jak robot bude skutečně používán. Výsledkem je zpravidla zjištění odsávat jen po dobu svařovacího procesu a řízení odsávacího procesu provázat s řídícím systémem svařování.

Řídicí systém Unitronic Unistream, který je v současnosti využíván k řízení odsávacího a filtračního procesu na jednotkách TFS a TFSD umožňuje doplňovat a rozšiřovat periferní funkce řízení například o ovládání servopohonů, dopravníků, podavačů a jiných sekundárních zařízení.

Takto navržené aplikace pak efektivně přispívají k ekonomickému provozu technologie.

MÁTE ZÁJEM O PODOBNOU REALIZACI?

Fotogalerie

V této realizaci jsme použili tyto produkty

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.